2018/19 уҡыу йылында Башҡортостан Республикаһы Башлығы стипендиаттары

1. Самира ӘЛИУЛЛИНА, Өфөләге балалар сәнғәт мәктәбе, V синыф.
2. Динислам ӘХМӘЕВ, Ауыр­ғазы районы, Талбазы лицейы, XI синыф.
3. Тамерлан ӘХМӘРОВ, Өфөләге 35-се белем биреү үҙәге, VII синыф.

4. Гүзәл ӘХМӘТГӘРӘЕВА, Октябрьскийҙағы 20-се мәктәп, X синыф.
5. Мария БАГАЕВА, Өфөләге айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 114-се белем биреү үҙәге, XI синыф.
6. Камилла БАЙБУРИНА, Шишмәләге 1-се мәктәп, VIII синыф.
7. Тимур БИКМӘТОВ, Өфөләге 6-сы балалар музыка мәктәбе, VII синыф.
8. Борис БОБКОВ, Стәрлетамаҡтағы 3-сө лицей, IX синыф.
9. Диана ВӘЛИЕВА, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, X синыф.
10. Азат ВӘЛИЕВ, Салауаттағы 2-се гимназия, XI синыф.
11. Руфина ВӘЛИУЛЛИНА, Ҡырмыҫҡалы районы, Олокүл мәктәбе, XI синыф.
12. Ярослава ВАТАЛИНА, Ишембайҙағы айырым фәндәр­ҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 11-се мәктәп, V синыф.
13. Сергей ВИНОГРАДОВ, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.
14. Родион ВОРОНИН, Өфөләге 83-сө инженер лицейы, IX синыф.
15. Амалия ҒӘБДҮШЕВА, Өфөләге 155-се лицей, IV синыф.
16. Инсаф ҒӘЙНӘНОВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.
17. Дилара ҒӘЛИУЛЛИНА, Октябрьскийҙағы 1-се балалар сәнғәт мәктәбе, V синыф.
18. Айгөл ҒӘЛЛӘМОВА, Кушнаренколағы гимназия, X синыф.
19. Юлиә ҒИНДУЛЛИНА, Бөрөләге 7-се мәктәп, XI синыф.
20. Миша ГОДУЛЕНКО, Йылайырҙағы Шәйехзада Бабич исемендәге башҡорт гимназияһы, XI синыф.
21. Андрей ГОЛОВАЦКИЙ, Өфөләге 93-сө гимназия, XI синыф.
22. Марат ҒҮМӘРОВ, Өфөләге 153-сө лицей, X синыф.
23. Радмир ҒҮМӘРОВ, Туймазылағы балалар музыка мәктәбе, V синыф.
24. Дима ГУСАКОВ, Өфөләге айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 31-се мәктәп, XI синыф.
25. Тимур ДӘҮЛӘТБАЕВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.
26. Надя ДАНИЛОВА, Өфөләге айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 101-се мәктәп, XI синыф.
27. Эдик ДАУҠАЕВ, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.
28. Кристина ДЁМИНА, Өфөләге 105-се гимназия, X синыф.
29. Егор ДОЛГОДВОРОВ, Өфөләге 83-сө инженер лицейы, X синыф.
30. Данил ЖАВОРОНКОВ, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, XI синыф.
31. Рината ЖУБАТОВА, Ейәнсура районы, Иҙелбәк мәктәбе, XI синыф.
32. Артур ЗАРИПОВ, Саҡмағоштағы 1-се мәктәптең Яңы Ҡото филиалы, X синыф.
33. Кифа ИБРАҺИМОВА, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, XI синыф.
34. Сабина ҠАЙҒОЛОВА, Стәрлетамаҡтағы 5-се гимназия, V синыф.
35. Айвар КАШАПОВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, XI синыф.
36. Айгөл КИНЙӘБУЛАТОВА, Иҫке Сибайҙағы балалар сәнғәт мәктәбенең Ғата Сөләймәнов исемендәге балалар сән­ғәт мәктәбе, VI синыф.
37. Карина КИРӘЕВА, Хәйбулла районы, Аҡъярҙағы Йомабай Иҫәнбаев исемендәге балалар сәнғәт мәктәбе, VII синыф.
38. Дима КОЛУПАЕВ, Өфөләге 153-сө лицей, XI синыф.
39. Саша КУЗНЕЦОВА, Ғафури районы, Красноусолдағы 2-се мәктәп, X синыф.
40. Аня КУЦЕНКО, Өфөләге 64-се гимназия, XI синыф.
41. Рената ЛАТИПОВА, Өфөләге айырым фәндәрҙе тәрәнәйтеп өйрәнеүсе 40-сы мәктәп, XI синыф.
42. Софья ЛЕЖЕНИНА, Күмертауҙағы балалар музыка мәктәбе, VI синыф.
43. Даниэль ЛОГИНОВ, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, X синыф.
44. Всеволод ЛЫСЯКОВ, Өфөләге 64-се гимназия, X синыф.
45. Антон МАЗНЕВ, Бөрөләге 8-се мәктәп, VIII синыф.
46. Тимур МАНАПОВ, Шишмәләге 1-се мәктәп, XI синыф.
47. Всеволод МАРТЫНОВ, Өфөләге 39-сы гимназия, IX синыф.
48. Элина МӘСӘЛИМОВА, Өфөләге 11-се балалар музыка мәктәбе, VI синыф.
49. Ксения МАТЕРИНСКАЯ, Октябрьскийҙағы 2-се гимназия, X синыф.
50. Гөлнәзирә МӘХМҮТОВА, Йылайырҙағы Шәйехзада Бабич исемендәге гимназия, XI синыф.
51. Даниил МИКРЮКОВ, Өфөләге 39-сы гимназия, IX синыф.
52. Ева МИҢЛӘХМӘТОВА, Өфөләге урта махсус музыка колледжы, V синыф.
53. Регина МОРАҘЫМОВА, Өфө районы, Булгаков лицейы, X синыф.
54. Денис МОСТАФИН, Өфөләге 83-сө инженер лицейы, XI синыф.
55. Элина МӨХӘМӘҘИЕВА, Шишмәләге 1-се мәктәп, X синыф.
56. Айлина МӨХӘМӘТ­ЙӘНОВА, Өфөләге 22-се мәктәп, X синыф.
57. Роман НАЗАРОВ, Өфөләге 155-се лицей, XI синыф.
58. Саша ОКУЛОВ, Салауаттағы балалар һынлы сәнғәт мәктәбе, V синыф.
59. Глеб ОСОТОВ, Өфөләге 42-се лицей, XI синыф.
60. Алексей ПАДАЛКО, Өфөләге 4-се балалар музыка мәктәбе, V синыф.
61. Нелли ПЕТРОВСКАЯ, Өфөләге урта махсус музыка колледжы, V синыф.
62. Матвей ПОТАПОВ, Белореттағы 20-се мәктәп, IX синыф.
63. Динислам РӘХМӘТУЛЛИН, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.
64. Рәйел РӘХМӘТУЛЛИН, Баймаҡтағы 4-се лицей, XI синыф.
65. Даниела РУБАНОВА, Октябрьскийҙағы 2-се гимназия, VI синыф.
66. Ғәзинур РЫҪМӨХӘМӘТОВ, Өфөләге Рәми Ғарипов исемендәге 1-се республика баш­ҡорт интернат-гимназияһы, X синыф.
67. Сабина САБИРОВА, Нефтекамалағы башҡорт гимназияһы, X синыф.
68. Маргарита СӘҒИТОВА, Өфөләге 83-сө инженер лицей, XI синыф.
69. Айрат СӘЛИХОВ, Стәрлетамаҡтағы 1-се гимназия, XI синыф.
70. Азамат САФИКАНОВ, Стәрлетамаҡтағы 2-се гимназия, X синыф.
71. Максим СОРОКИН, Октябрьскийҙағы 17-се мәктәп, VII синыф.
72. Артемий СТЕПАНОВ, Ауырғазы районы, Талбазылағы 3-сө мәктәп, X синыф.
73. Сөмбөл СОЛТАНҒӘЛИЕВА, Балтастағы балалар сәнғәт мәктәбе, V синыф.
74. Артём СОЛТАНОВ, Өфөләге 93-сө гимназия, XI синыф.
75. Лиана СОЛТАНОВА, Илеш районы, Үрге Йәркәйҙәге 4-се мәктәп, X синыф.
76. Искәндәр ТАЖЕТДИНОВ, Ҡырғыҙ-Миәкәләге балалар сән­ғәт мәктәбе, VI синыф.
77. Камил ТАМИНДАРОВ, Шишмәләге гимназия, XI синыф.
78. Виктория ТАРАСОВА, Ауырғазы районы, Талбазы лицейы, XI синыф.
79. Виктория ТЕРЕНТЬЕВА, Стәрлетамаҡтағы 32-се мәктәп, X синыф.
80. Рената ТИМЕРКӘЕВА, Туймазы районы, Ҡандрала­ғы балалар музыка мәктәбе, VIII синыф.
81. Владислава ТИМОФЕЕВА, Бәләбәй районы, Приютовтағы 2-се балалар сәнғәт мәктәбе, VIII синыф.
82. Валерий УРАҘҒОЛОВ, Мишкәләге 2-се мәктәп, XI синыф.
83. Алина ҮТӘРБАЕВА, Сибайҙағы балалар һынлы сәнғәт мәктәбе, IV синыф.
84. Алексей ФАДЕЕВ, Өфөләге 62-се лицей, X синыф.
85. Артём ФАЗЫЛОВ, Сибай­ҙағы гимназия, X синыф.
86. Реналь ХӘБИРОВ, Туймазылағы 7-се мәктәп, V синыф.
87. Эмиль ХӘБИРОВ, Туймазылағы 7-се мәктәп, VI синыф.
88. Арина ХАФИЗОВА, Саҡмағоштағы 1-се мәктәп, XI синыф.
89. Данила ЧАРКИН, Өфөләге 5-се балалар музыка мәктәбе, VII синыф.
90. Андрей ЧЕРДЫНЦЕВ, Өфөләге 39-сы гимназия, VIII синыф.
91. Игорь ЧЕРНИГОВ, Дәүләкәндәге 4-се лицей, XI синыф.
92. Алина ШӘЙХИЕВА, Туймазылағы 4-се мәктәп, X синыф.
93. Искәндәр ШӘМИҒОЛОВ, Өфөләге республика инженер интернат-лицейы, X синыф.
94. Тимур ШӘРИПОВ, Өфөләге 83-сө инженер лицейы, X синыф.
95. Азалиә ШАФИҠОВА, Өфөләге 60-сы лицей, X синыф.
96. Әминә ШАФИҠОВА, Өфөләге Фатима Мостафина исемендәге 20-се башҡорт гимназияһы, Х синыф.
97. Вера ЮЖАКОВА, Өфөләге 16-сы гимназия, VII синыф.
98. Айсар ЙОСОПОВ, Учалы районы, Ҡунаҡбайҙағы балалар сәнғәт мәктәбе, VIII синыф.
99. Данил ЙОСОПОВ, Өфөләге 41-се мәктәп, XI синыф.
100. Гүзәл ЯНЫШЕВА, Өфөләге урта махсус музыка колледжы, VIII синыф.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code